Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Lansman Dergisi
Son Dakika
Moda9464 Okuma     11.03.2019 - 21:40:28

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından...

desteklenen Dubai Modest Fashion Week (Dubai Modest Moda Haftası), Dubai´de Emerald Palace Kempinski miX by Alain Ducasse´da gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından...

5 kıtadan 28 ülkeden katılım ile Palm Jumeirah´ın en yeni, ışıltılı lokasyonlarından biri olan ve Alain Ducasse tarafından tasarlanan, Emerald Palace Kempinski miX by Alain Ducasse´de misafirlerin ağırlandığı, "İyi İçin Moda"konseptinin kutlandığı Moda Haftası, Dubai´de gerçekleşti.

Organizasyonu gerçekleştiren Think Fashion ve Moda Haftası kurucu ortağı Özlem Şahin,

"Moda terminolojisine Modest Fashion Week kavramını sokmak ve bir yaşam biçimi, bir stil olarak tanımladığımız Modest Giyim sektörünün tüm paydaşlarını global olarak bir araya getirmenin onur verici olduğunu söyledi.

   instagram.com/lansman.dergisi / twitter.com/lansmandergisi  / facebook.com/lansmandergisi Global modest giyim endüstrisini problem çözücüleri olarak gördüklerini belirten Şahin ´´Biz, sektörün markalarını ve yeteneklerini ön plana çıkartmak, yüksek prestije sahip organizasyonlarımızda sektördeki dünya liderlerini buluşturmak ve sürdürülebilir küresel iş ilişkileri oluşturmak için buradayız. 5.sini düzenlediğimiz Modest Fashion Week serisi yine bir çok ilke ev sahipliği yaptı" dedi.

Moda girişimcileri Özlem Şahin ve Franka Soeria tarafından kurucu olduğu Think Fashion tarafından organize edilen Moda Haftası serisi, Mayıs 2016´da ilk görücüye çıktığından bu yana, dünyanın dört bir yanında medyanın en büyük moda ve haber başlıklarında yer alarak dikkat çekmeyi ve 473 milyar dolar pazar hacmine sahip bu devasa sektörü, küresel kitleye tanıtmayı başardı.

Kuruculardan Franka Soeria ise "Bu şaşırtıcı dönüm noktasına ulaşacağımızı hiç düşünmemiştik. Modest Fashion Week serisi, bir kavram, sevgi ve emek olarak başlatıldı. Kesintisiz çaba, sonsuz bir enerji ve işbirliği içinde ilerlememiz, bizi tanınmış bir küresel harekete dönüştürdü. Şimdilerde ayrıca, bu endüstrinin küresel pazar oluşturmasını desteklemek için, hepsi "Think Fashion" şemsiyesi altında olan, Modest Moda Konseyi (Council of Modest Fashion) adlı kolektif ve ModestCatwalk.com(Modest Fashion Week global online alışveriş sitesi) gibi farklı projeler yaparak ilerliyoruz’’ diye konuştu.

Dubai Modest Fashion Week´in yerel ortağı Red Connect´ten Arif Ebrahim ise : "Dubai´de ikinci kez uluslararası misafirlerimize ev sahipliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Dubai moda başkentlerinden birisi olmayı hak ediyor ve bu etkinliği her yıl yapmaya kararlıyız "

Podyum şovları nefes kesti

   instagram.com/lansman.dergisi / twitter.com/lansmandergisi  / facebook.com/lansmandergisi 


Dubai Modest Fashion Week 2019 aralarında Sheikha Hend Faisal Al Qassemi (BAE), Niswa Fashion (ABD), Imen Bousnina (Avusturya), Adrianna Yariqa X Gret By Ortenhill (Singapur), CR by Tika Ramlan (Endonezya), College of Fashion Design DUBIA (BAE), Asiya Rafiq (Hindistan) ile işbirliğiyle Dream and Design for Disabilities ve Sweet Dulcee’nin (İran) de bulunduğu yedi yeteneğin podyum şovları izleyenleri adeta büyüledi.

Ziyaretçileri arasında influencerlar, satın almacılar, basın, halk ve en önemlisi tasarımcılar olan Dubai Modest Fashion Week 2019’un bu yılki teması “Gökteki moda” idi. Modest Moda Konseyi’nin konuşmanın ardından, Sabrine Salhi’nin ev sahipliği yaptığı bir oturumda, kurucular Özlem ve Franka; tasarımcı Asiya Rafiq, influecer Dr. Passant Saleh ve Shea Global’den Grace El Mahmoud’la birlikte “İyilik için Moda” masaya yatırıldı.

Dr. Passant bedensel imaj hakkında konuşurken, Grace El Mahmoud da Kenya’da temel hak ve imkanlardan mahrum kadınlara yardım amaçlı çalışmalarından bahsetti. Günün son defilesinden önce, moderatörlüğünü Ines Sabiane’nin yaptığı bir oturumda influencerlar Nia Amroun, Asma Lootah, Yassmin Jay, Ifrah, Alia Awwe stil tüyolarını paylaştı. İkinci podyumda koleksiyonlarını sergileyen tasarımcılar arasında Ahada, Zahra World (Rusya), Anara Zakirli (Azerbaycan), Lyaman Hajiyeva (Azerbaycan), Hijab Queen ve Kuveytli Anotah ile özel bir şov hazırlayan Nargiz Shakhbazi (Azerbaycan) vardı. Üçüncü podyumsa Maldivler’den Raidha’s Maldives, Avustalya’dan Kazeca Studio, Endonezya’dan Jawhara Syari, ABD’den Lebasi, BAE’den My Kaftan ve Ürdün’den Hama Yassen’in defilelerine sahne oldu.

Günün ilk gösterisinde beş yetenekli tasarımcının çalışmaları sergilendi; Mayada Apparel (Kanada), Victoria Design (Estonya), Johar (Ürdün / BAE), Devi Janeeta (Endonezya), S Samar (BAE) ve e-ticaret platformu Modest Catwalk grubu temsilen #Markamarie, Aya Hammoud, Dilbar, Zahra, Lyaman Hajiyeva ve Ranazone sahnedeydi. Gösterinin ardından, Azerbaycan’daki Modest Moda hakkında, Dilyara Sadrieva ve Farida Afandiyeva tarafından kapsamlı konuşmalar yapıldı.

Modest Moda Haftası´nın igösterisinde yer alanlar; Semper (Türkiye), #Markamarie x Naj Tags (Endonezya ve Lübnan / BAE), JG Couture (BAE), Mariyan Suleymanova (Rusya), Ouafae Taame (ABD) ve Blue Chocolate Presents Dulce by Safiya (BAE).


Etkinliğin diğer konuşması “modadaki benzersiz işler” ve moda endüstrisinin nasıl eşsiz yetenekler gerektirdiği üzerine odaklandı. Konuşmacılar Asma Lootah, Sara Jamshidi, Sahar Foad, Omayma Kouas idi ve Rana Al Sayyed tarafından ağırlandılar.

Kazeca Studio (Avustralya), JD by Jaida Darguti (Türkiye), Lina Sukijo (Endonezya), The Hijab Lee (Hindistan) gösterilerinin ardından, Boutallion (Hollanda) özel gösterimle günü tamamladı.

Modest Fashion Weeks´in ortak kurucuları Özlem Şahin ve Franka Soeria, fuardaki tüm katılımcılara, iş ortaklarına ve ziyaretçilere teşekkür ettiler.

Sektördeki işletmelerin desteklenmesi, çeşitlilik ve kapsayıcılığın önemi ve herkesin yararlanabilmesi için bu alanda insanların dayanışmalarının önemini vurguladılar.

Think Fashion´u, Mix Alain Duccase, Emerald Palace Kempinski Dubai,Modest Catwalk, Council of Modest Fashion, Anotah, Boutallion, Blu Chocolate, CFD, Dermacol, LegendBeauty, Crochet Flowers, Balm Essence, Shea Global, Anfasic Dokhoon, Digitally Beyond Image, TheIsland Beach Club and Resort, Prime Visions, Al Wasal, Voxstar, Radius, Toil and Tinker Print Works, Mermaid, LightTech, DAS ve Arabian Falcon gibi firmalar destekledi.

5 kıtadan 28 ülkeden katılım & Gökyüzünde Moda Haftası

Dubaí Fashion Week`te 40 defile, 30 marka standı, 15 söyleşi ve atölye çalışması yapıldı.

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Avusturalya, Avusturya, ABD, Rusya, Maldivler, Hollanda, Endonezya, Kuveyt, Azerbaycan, Mozambik gibi daha bir çok ülkelerden gelenlerin koleksiyonları ve etkinlik boyunca kurdukları bağ ile birbirlerini güçlendirdiler.

Editöre Not:

Modest Fashion Week hakkında:

Bu çığır açan konsept, Think Fashion kurucuları Özlem Şahin ve Franka Soeria tarafından oluşturuldu. Modest Fashion Week, yolculuğuna Mayıs 2016´da İstanbul´da başladı ve ardından bunu Nisan 2017´de London Modest Fashion Week izledi. 2017 Aralık ayında Dubai Modest Fashion Week, Temmuz 2018´de Jakarta Modest Fashion Week organize edildi.

ABD´den, Asya´dan, Avrupa´dan, Afrika´dan gelen alıcılarla çok iyi ilişkiler kurulurken, içlerinde başörtülü süpermodeller Halime Aden ve Birleşik Arap Emirlikleri Kraliyet ailesinden H.H Sheikha Hend Faisal Al Qassemi, Dina Tokio gibi yüksek profilli misafirler, influencer´ların ve yetenekli modacıların katıldığı organizasyon, Washington Post, New York Times, Daily Mail, Huffington Post, Vogue Arabia, Kuwait Times, Al Arabia ve Elle Usa gibi önemli medya kuruluşlarının ilgisini çekti.İş görüşmeleri ve atölye çalışmaları, ağ etkinlikleri ve hafta sonu podyum görülen tasarımlar koleksiyonları alışveriş için bir fırsat adanmış ile, DMFW 2019 son günü moda yeni bir çeşitlilik kutladı

Think Fashion hakkında:

İki genç kadın girişimci Özlem Şahin ve Franka Soeria tarafından kurulan Think Fashion, endüstrinin öncüsü ve global çözüm üretisi olarak hizmet eden, modest giyim sektörüne odaklanmış, bünyesi altında 3 ayrı markaya sahip (Think Fashion, Modest Fashion Week, Modestcatwalk.com) şirkettir.

Red Connect hakkında:

Red Etkinlik hizmetlerinin bir parçası olan, kurucusu Arif Ebrahim olan Red Connect, bölgede özgün ve özel etkinlikler düzenlemek için kurulan, BAE merkezli ödüllü bir etkinlik şirketidir. Sektörde 13 yılı doldurmuş, 500´den fazla organizasyon düzenlemiş ve 70´den fazla ödül kazanmıştır.
   instagram.com/lansman.dergisi / twitter.com/lansmandergisi  / facebook.com/lansmandergisi 

Haber Kaynağı: lansmandergisi / Moda

Manşet Haberler
  • Pop-up kameralı Huawei Y9 Prime 2019 Türkiye’de satışa çıktı
  • BMW Ağustos Ayına Yeni Modeller ve...
  • Porsche AG´den ilk 6 ayda 133 bin araç satışı...
  • İstanbul’un en büyük su parkı Marina Aquapark...
  • ASTON MARTIN’İN İLK ELEKTRİKLİ MODELİ...
  • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor...
  • Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinin önemli galerilerini
  • Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından...
  • Satış rakamı 400 bini geçen ilk elektrikli otomobil...
  • Saati 1 TL’ye elektrikli otomobil deneyimi ayrıcalığı...
Spor   |   Espor   |   Tanıtım & Organizasyon & Etkinlik   |   Dünyadan   |   Özel Günler Ve Kutlamalar   |   Mücevher   |   Havacılık   |   Alışveriş   |   Oto Motor Motosport Ve Yarışlar   |   Sosyal Sorumluluk   |   Ekonomi İş Dünyası   |   Turizm Tatil Gezi   |   Müzik   |   Lansman Haber   |   İnşaat Yapı & Projeler   |   Kültür Sanat   |   Sinema Tiyatro   |   Emlak Gayrimenkul   |   Mimari Dekorasyon Mobilya   |   Cemiyet   |   Mekanlar   |   Yaşam Stil   |   Teknoloji   |   Sağlık   |   Moda   |   Fuarlar   |   Otomotiv   |   Denizcilik